Aydınlatma Metni

Anı Makina Elektrik Bobinaj Hırdavat İnşaat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ANI MAKİNA)olarak kişisel verilerin işlenmesinde başta özel hayatın gizliliği olmak üzere kişilerin temel hak ve özgürlüklerini korumak amacıyla 07.04.2019 tarihinde yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesinde kişisel verilerinizin güvenliği konusunda azami özen göstermekteyiz. İşbu aydınlatma metni ile kanunun 10. Maddesinde yer alan aydınlatma yükümlülüğümüz gereği veri sorumlusu olarak kişisel verilerinizi yasaya uygun olarak işlediğimiz konusunda bilgilendirmemizi paylaşıyoruz.

Şirketimiz yasal zorunluluklar ile hızlı ve etkili hizmet anlayışı sebebiyle kişisel veri kategorisinde bulunan aşağıdaki bilgilerinizi gizlilik ve ticari etik kuralları çerçevesinde, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ışığında işlenmektedir. 

  1. TC Kimlik Numarası
  2. Ad-Soyad Bilgisi
  3. Telefon Numarası ve Adres Bilgileri
  4. Şirket ana faaliyet alanı gereğince teslim alınan – teslim edilen mala ilişkin ortaya çıkabilecek her türlü kişisel veri
  5. Fiziki Mekan Güvenliği amacıyla ses ve görüntü kaydı
  6. Müşterinin Finansal Bilgileri

Veri Sahiplerine ait kişisel veriler şirketimiz tarafından 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun olarak işlenmektedir. Şirketimizce işlenen ve saklanan verilere yalnızca gizlilik sözleşmesi ile bağlı olan çalışanlarımız yetki matrisi çerçevesinde erişim sağlayabilir. Kişisel verileriniz verilen hizmet gereğince yasal zorunluluk arz eden kurumlar dışında hiçbir kurum ve kuruluşa, yurtdışına ya da şahsa aktarılmamaktadır. Kişisel verilerin işlenme amacı şirketimiz bünyesinde ana hizmet konumuz çerçevesinde müşterilerimize daha etkili çözümler üretmek amacının dışında kullanılmamaktadır. 

Kişisel verileriniz şirketimizin faaliyet alanında bulunan hizmetleri karşılamak amacıyla toplanmakta ve işlenmektedir. ANI MAKİNA yasal zorunluluklar, gerçek bir ihtiyaç ve gerçek bir amaç olmadığı sürece kişisel verilerinizi işlemez, saklamaz ya da paylaşmaz. İnternet sitemiz üzerinden ya da bizzat ANI MAKİNA aracılığıyla yapılan tüm işlemlerde sözleşmelerin ifası, daha hızlı ve etkili hizmet sunmak, gelecekte kurulacak ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlamak, sözleşme sonrası süreçte hizmet sunabilmek, finansal faaliyetlerin takip ve icrası, veri güvenliği faaliyetleri ve geliştirilmesi, marka yönetim ve geliştirme faaliyetlerine yönelik katkı sağlanması, şirket güvenliği, ANI MAKİNA’nın sunduğu hizmetlerin tamamında en yüksek faydanın elde edilmesini sağlamak, talep ve şikayetlerin değerlendirilmesi ve çözüme ulaştırılması, bayi, tedarikçi gibi ticari ilişki içinde bulunulanlarla planlanan faaliyetlerin etkinliği, üretim, iletişim ve lojistik planlamaları, kurumsal iş geliştirme ve kurum ve kuruluşlarla yasal mevzuattan kaynaklanan bilgi paylaşımları sebebiyle yukarıda sıralanan kişisel verileriniz ANI MAKİNA tarafından KVKK 5. madddesinde belirtilen kişisel veri işleme şartlarından bir veya birkaçına dayalı olarak veya açık rızanızın varlığına dayanılarak, KVKK 4. maddesinde belirtilen kişisel veri işleme ilkelerine ve ilgili mevzuata uygun olarak; sizin hukuki, kişisel ve ticari güvenliğinizi sağlamayı hedefleyerek otomatik olan ve olmayan yöntemlerle fiziki ve elektronik ortamda işlenmektedir. 

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu “İlgili Kişinin Hakları” başlığı altındaki 11. madde gereğince 

haklarına sahiptir.

Yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmak için kimliğinizi belirten bilgileriniz ve ıslak imzanız ile beraber kendi hazırladığınız bir dilekçe ya da şirketimizden temin edebileceğiniz form ile bizzat şirketimize başvurabilir, Ostim, 1199. Sk. No:28, 06374 Yenimahalle/Ankara adresine posta yolu ile gönderebilir ya da [email protected] elektronik posta adresimize taranmış bir örneğini yollayabilirsiniz. Yaptığınız başvuruya Anı Makina Elektrik Bobinaj Hırdavat İnşaat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından en hızlı şekilde yazılı olarak cevaplandırılacak olmasıyla beraber en geç yasal süre olan 30 (otuz) gün içerisinde cevap verilecektir. Açıklamaların yetersiz ya da eksik olması gibi hususlar için şirketimiz iletilmiş olan bilgiler çerçevesinde veri sahibi ile iletişime geçilecektir. Yapacağınız başvurular ANI MAKİNA tarafından ücretsiz olarak sonuçlandırılacaktır ancak işlemin ayrıca bir maliyeti gerektirmesi hâlinde, tarafımızca Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen tarifedeki ücreti alma hakkı saklıdır.


"KİŞİSEL VERİ SAHİBİ BAŞVURU FORMU" indirmek için tıklayınız.

Yetkili Servisliklerimiz

AEG
Metabo
Milwaukee
Hitachi
Alfra
Hikoki
Flora
Hais
Catpower
JEI
Kuletaş
Newton
Eibenstock
Sparky
Stayer
Keyang
Jetco
Shun
Ryobi
KL Pro
Fimer
Otto Tech
Atlas Pro
Super Ego
Ingco